Specna Arms Barrel Extension 135 mm är en extern piplängdsförlängare för airsoft, framtagen för spelare som vill justera vapnets längd, frontprofil och kompatibilitet med mynningsenheter utan att byta hela ytterpipan. Med en längd på 135 mm ger denna förlängare ett tydligt förlängt frontparti och möjliggör ett mer balanserat och genomarbetat bygge.
Barrel extensionen monteras mellan ytterpipan och mynningsenheten och används ofta för att kompensera för kort ytterpipa, skapa plats för tracer-enheter eller för att uppnå önskat utseende när längre handguards eller tillbehör används. Den är särskilt användbar när innerpipa eller tracer annars riskerar att hamna för nära mynningen.
Tillverkad i slitstarkt material är förlängaren anpassad för regelbundet airsoftbruk och klarar normal belastning från montering av flash hiders, tracers eller ljuddämpare. Den är kompatibel med airsoftrepliker som använder standardgänga för mynningsenheter.
Ett praktiskt tillbehör för airsoftspelare som vill finjustera både funktion och estetik på sin replika utan permanenta ingrepp.
FAQ
Vad används en barrel extension till?
Den används för att förlänga ytterpipan och skapa rätt längd för mynningsenheter eller ett mer balanserat utseende.
Hur lång är denna barrel extension?
Den har en längd på 135 mm.
Passar den till M4/M16-repliker?
Ja, den passar repliker med standardgänga för airsoft-mynningsenheter.
Kan jag montera tracer eller flash hider på den?
Ja, den är avsedd för användning tillsammans med tracer-enheter, flash hiders eller ljuddämpare.
Är detta en permanent modifiering?
Nej, den monteras utan permanenta ingrepp och kan enkelt tas bort vid behov.
Specna Arms Barrel Extension 135 mm är ett stabilt och genomtänkt tillbehör för airsoftspelare som vill justera vapnets längd, förbättra kompatibilitet med mynningsenheter och skapa ett mer komplett frontparti.